ΗΜΕΡΑ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ – ΕΝΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΣ ΦΙΛΟΣ

Ακόμη και στον καιρό της τηλεκπαίδευσης το σχολείο μας βρίσκει τρόπους να συνεχίσει τις δράσεις του. Στο πλαίσιο της ευαισθητοποίησης των μαθητών μας απέναντι στη διαφορετικότητα και των δράσεων του εορτασμού της Ημέρας των ατόμων με αναπηρία, το τμήμα Ε1 φιλοξένησε τον αθλητή του παραολυμπιακού αθλήματος Mπότσια (Boccia) Γιώργο Τοπούζη στην ψηφιακή του τάξη. Ο Γιώργος μοιράστηκε μαζί μας τις δυσκολίες του, την καθημερινότητά του και τις αθλητικές του δραστηριότητες.

Ήταν μια μοναδική εμπειρία για όλους μας! Οι μαθητές του Ε1 απέκτησαν έναν ξεχωριστό φίλο, στον οποίο έστειλαν τις χριστουγεννιάτικες ευχές τους!

Συγχαρητήρια στη δασκάλα  και στην εκπαιδευτικό Παράλληλης Στήριξης του τμήματος για την όμορφη πρωτοβουλία τους!

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΓΙΩΡΓΟΥ ΤΟΠΟΥΖΗ

Βιογραφικό Γιώργου Τοπούζη