ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧ. ΕΤΟΣ 2017-18

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές των μαθητών/-τριών στην Α’ τάξη Δημοτικού για το σχολικό έτος 2017 – 2018 θα πραγματοποιηθούν από 2 έως 19 Μαΐου 2017 και ώρες 10.00 π.μ – 12.00 π.μ. Στην Α΄Δημοτικού εγγράφονται οι μαθητές/τριες, που γεννήθηκαν από 1-1-2011 έως 31-12-2011.

Στο 4ο Δημοτικό Σχολείο Πεύκης εγγράφονται οι μαθητές/τριες οι οποίοι διαμένουν εντός των παρακάτω δρόμων:

Αργυροκάστρου – Δάσους – Ελ. Βενιζέλου – Λ. Αγίας Βαρβάρας (μονά νούμερα) – Καραΐσκάκη – Λουντέμη – Βεργίνας – Λ. Ειρήνης – Ναυαρίνου – Πλατεία Π. Μελά – Βουλγαροκτόνου – Κανάρη – Δημοκρατίας – 25ης Μαρτίου

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά εγγραφής είναι τα εξής:

• Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείαςτου μαθητή στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια
  • Ατομικό Δελτίο ΥγείαςΜαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) (αντλείται από την ιστοσελίδα του σχολείου ή παραλαμβάνεται από το σχολείο με την αίτηση εγγραφής)
  • Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου (Μέχρι την ημερομηνία έκδοσης της «Βεβαίωσης Παρακολούθησης», το νηπιαγωγείο εκδίδει «Βεβαίωση Φοίτησης» η οποία θα προσκομιστεί στο σχολείο την ημέρα της εγγραφής).
  • Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίαςτου/της μαθητή/-τριας

Η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/- τριας  αποδεικνύεται με:

α) συμβολαιογραφική πράξη ιδιοκτησίας ή

β) ιδιωτικό συμφωνητικό ενοικίασης που έχει κατατεθεί στην εφορία,

ή

γ) στοιχεία που προκύπτουν από τη φορολογική δήλωση του γονέα – κηδεμόνα.

This entry was posted in Νέα-Ανακοινώσεις. Bookmark the permalink.